OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 28 czerwca 2026 r.
XIII NIEDZIELA ZWYKŁA
1. Dzisiaj po każdej Mszy św. udzielamy błogosławieństwa kierowcom i pobłogosławimy pojazdy. Po Mszy św. wieczornej zapraszamy na koncert kameralny, który odbędzie się w naszym kościele Wystąpią: tenor - ks. Paweł Sobierajski z Katowic i organista - Olimpio Medori z Florencji.
2. Jutro w poniedziałek (29.06.26) obchodzimy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. w naszym kościele zgodnie z porządkiem dnia codziennego. Uroczystość rozpocznie Msza św. Wigilijna w dniu dzisiejszym wieczorem o 18.30. Taca zebrana w Uroczystość będzie przeznaczona na konserwację Bazyliki Św. Piotra oraz działalność apostolską i charytatywną Stolicy Apostolskiej. Udziela się odpustu zupełnego w tym dniu wiernym, którzy nawiedzą katedrę, konkatedrę, lub inną świątynię i tam odmówią pobożnie Ojcze nasz i Wierzę.
3. W piątek (3.07.26) przypada święto Św. Tomasza Apostoła. Jest to jednocześnie pierwszy piątek miesiąca lipca. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00, 8.00, 9.00 i 18.30.Spowiadać będziemy podczas Mszy św. porannych i wieczorem od godz. 18.00. Kancelaria parafialna nie będzie czynna.
4. W sobotę (4.07.26) przeżywamy pierwszą sobotę miesiąca. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 9.00, modlitwę różańcową i medytację.
5. W kancelarii parafialnej możemy zamawiać Msze św. na pierwsze półrocze 2027 r. Możemy również zamawiać Msze św. gregoriańskie na cały przyszły rok.
6. Przypominamy, że w okresie wakacji kancelaria parafialna jest czynna tylko w godzinach popołudniowych w poniedziałki i piątki od godz. 16.30 do 18.00 oraz we wtorki i czwartki od 19.00 do 20.00.
7. Na stolikach przy wyjściu ze świątyni wyłożony jest nowy numer naszego biuletynu parafialnego. Polecamy Tygodnika „Idziemy”, który możemy nabyć w kiosku parafialnym.
8. Naszym Ofiarodawcom, za wszelkie ofiary składane w kościele i przekazywane na konto parafialne składamy serdeczne Bóg zapłać. Środki te przeznaczone są na prace remontowe w naszym kościele.
9. Wszystkim naszym Parafianom i Gościom życzymy udanych wakacji. Niech będzie to czas owocnego i bezpiecznego wypoczynku. Pamiętajmy o pogłębionej modlitwie, niedzielnej Eucharystii i wartościowej lekturze religijnej.